Ciekawe

Kojec dla dziecka – warto?

1.72KViews

Rodzice małych dzieci inwestują w akcesoria i sprzęt, które mają ułatwić opiekę nad maluszkiem i zapewnić mu odpowiednie warunki do zabawy i snu. Jednym z nich jest kojec – konstrukcja przypominająca osadzone nisko łóżeczko. Czy warto zainwestować z tego typu wyposażenie dziecięcego pokoiku? Sprawdź!

Kojec dla dziecka – bezpieczna zabawa

Małe dzieci wymagają szczególnej troski. Zapewnienie im bezpieczeństwa podczas zabawy jest dla rodziców priorytetem. Z pewnością każdy rodzic rosnącego w zawrotnym tempie niemowlaka mógł przekonać się, jak niełatwym zadaniem jest upilnowanie raczkującego, aktywnego malca chwytającego wszystko w swoje ręce. I tutaj właśnie nieocenioną pomocą dla każdego opiekuna okazuje się być kojec dla dziecka. Wykonany z miękkiego materiału kojec będzie bezpieczną, kontrolowaną przestrzenią do zabawy. Nie będziesz musiał martwić się o to, że spuszczony na chwilę z oczu maluch uderzy się o róg stołu czy przytrzaśnie sobie paluszki szafką znajdującą się na jego wysokości.

Wsparcie rozwoju

Okazuje się również, że przebywanie w kojcu pomaga dziecku prawidłowo się rozwijać. Samodzielna zabawa uczy wstawania i siadania o własnych siłach i pomaga radzić sobie z separacją od rodzica. Ważne jest jednak, żeby wkładanie dziecka do kojca nie stało się rutynową, codzienną czynnością ograniczającą dziecku kontakt  z mamą i tatą.

Przenośne łóżeczko

Kojce z pewnością przypadną do gustu rodzicom lubiącym rodzinne wyjazdy. Składany kojec doskonale sprawdzi się podczas podróży. Producenci nowoczesnych akcesoriów dedykowanych najmłodszym proponują składane modele w zestawie z praktycznym pokrowcem. Złożony do kompaktowych rozmiarów kojec zmieści się nawet w niewielkim bagażniku. Co ważne, rozłożenie konstrukcji i przygotowanie dziecku bezpiecznego miejsca do spania zajmuje zaledwie chwilę.

 

 

root_809
the authorroot_809