Technologia

Czy wybór hostingu ma znaczenie dla naszej witryny internetowej?

2.32KViews

Chcąc zaistnieć w sieci konieczna jest odpowiednio zaprojektowana strona internetowa – stworzą ją dla nas specjaliści tacy jak informatycy, programiści czy copywriterzy. Zaprojektowanie i wdrożenie to jednak dopiero początek pracy: niezbędne jest również znalezienie odpowiedniego hostingu oraz wypromowanie naszej witryny. Jaki hosting okaże się najlepszy?

Czym kierować się wybierając hosting?

Współcześnie istnieje szereg zagadnień które musimy wziąć pod uwagę podczas wybierania hostingu naszej witryny. Jedną z najważniejszych wartości jest oczywiście transfer – transferem określamy ilość danych, które pobierają użytkownicy naszej strony w trakcie jej przeglądania. Im „cięższa” strona, tym więcej transferu pobierze. W przypadku niewielkich witryn, gdzie informacji jest mało w zupełności wystarczy transfer 10GB na miesiąc. Drugim ważnym zagadnieniem jest przestrzeń dyskowa. Wiele mówi się o szybkości łącza oraz o tym, aby zachowane były wszystkie normy bezpieczeństwa – dzięki nim możemy mieć pewność, że nasze dane nie dostaną się w niepowołane ręce. Wybierając hosting stron www musimy również zwrócić uwagę na uptime, czyli czas bezawaryjnego działania serwerów wyrażany w procentach. Wskazana i pożądana wartość uptime to 99%. Niezwykle ważne są także backupy – możliwość wykonywania kopii zapasowych sprawia, że nasza strona jest jeszcze bezpieczniejsza.

Jak promować naszą witrynę?

Na „widzialność” naszej witryny w sieci wpływa wiele czynników. Jedną z najprostszych metod na promowanie witryny są płatne akcje marketingowe oraz wykupowanie reklam. Warto jednak zadbać także o pozycjonowanie strony. Pozycjonowanie to działania mające na celu wywindowanie pozycji witryny na daną frazę w wynikach wyszukiwarki internetowej.

root_809
the authorroot_809