Dom i Wnętrze

Wąska, ale praktyczna kuchnia z ladą

705Views

Kuchnia z ladą to jedna z aranżacji, która chętnie wykorzystywana jest w domach. Nie tylko w tych, gdzie pomieszczenia są duże. W szczególności, jeżeli chodzi o wąskie pomieszczenia, które na pierwszy rzut oka wydają się trudne w aranżacji.

Kuchnia z ladą – o czym należy pamiętać?

Może i pomieszczenie jest wąskie, ale będzie korzystało się z niego z wielką przyjemnością. Aby tak się jednak stało, warto pamiętać chociażby o tym, jak otwierać się będą szafki kuchenne. Może lepiej zrezygnować z tradycyjnie otwieranych drzwiczek na rzecz modeli rozsuwanych – takich, które nie będą “kradły” tak cennej przestrzeni. Istnieje wiele takich kompletów meblowych, które bazują na drzwiczkach rozsuwanych ku górze lub w bok. Do tego nie można zapomnieć o tym, aby mała, wąska kuchnia nie stała się pomieszczeniem zagraconym. W innym wypadku, do kuchni mało kto będzie zaglądał.

Czego należy unikać?

Mała kuchnia z ladą powinna być pomieszczeniem, gdzie unika się zabudowy od samej góry do samego dołu. Całość może bowiem być nieprzyjemna w odbiorze. Warto również pamiętać o tym, aby wykorzystać ściany, m.in. do tego, aby przywiesić na nich haczyki. To na nich będzie można umieszczać niezbędne bibeloty w kuchni, jak np. chochelki do zupy, sitka, itd. Decydując się na szafki kuchenne, warto postawić na połysk, nadający pomieszczeniu głębi. Może warto pomyśleć również o tym, aby lada także została wykonana z błyszczącego materiału, który także pomoże odbijać światło. Dzięki temu wszystko zostanie do siebie dopasowane. 

 

root_809
the authorroot_809