Dom i Wnętrze

Dźwigary betonowe sprężone

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
1.15KViews

Dźwigary betonowe sprężone to bardzo praktyczne w zastosowaniu prefabrykowane elementy konstrukcyjne, które stanowią solidną podporę całej konstrukcji różnego rodzaju budynków.

Najczęściej stosowane prefabrykaty

Niezależnie od tego, jaki typ budynku zostaje wznoszony bardzo ważne jest, by jego konstrukcja była bardzo solidna. Dlatego też w celu jej wzmocnienia w przypadku budowy przy wykorzystaniu prefabrykowanych materiałów bardzo często stosowane są dźwigary betonowe sprężone. Cechują się one nie tylko bardzo dużą wytrzymałością, ale również wysoką odpornością na zniszczenia.

Dźwigary betonowe sprężone we współczesnym budownictwie mają bardzo szerokie zastosowanie. Ich obecność jest szczególnie cenna w przypadku tych znacznie większych konstrukcji, które by przetrwać i nie zagrażać bezpieczeństwu otoczenia, w którym się znajdują muszą być bardzo odporne na zniszczenia, jak i działanie różnego rodzaju sił.

Betonowe dźwigary sprężone – rodzaje

Dzięki wykorzystaniu trwałości połączenia stali oraz betonu, dźwigary betonowe są materiałem niezwykle trwałym, nic więc dziwnego w tym, że znajdują coraz szersze zastosowanie we współczesnym budownictwie. Specyfika zastosowania sprawia, że w wielu przypadkach ich długość sięgać może nawet kilkudziesięciu metrów, wysokość kilka metrów, a całość konstrukcji waży dobrych kilka ton. Bardzo ważne jest, by poszczególne parametry jakimi charakteryzują się dźwigary zostały dobrane mając na uwadze potrzeby konkretnego projektu.

W przeważającej ilości przypadków dźwigary w przekroju są w formie prostokąta bądź dwuteownika. Ponadto ze względu na przeznaczenie, w przypadku betonowych dźwigarów sprężonych zachodzi konieczność zastosowania dodatkowych elementów np. takich jak różnego rodzaju okucia, marki czy też otwory przelotowe pod instalacje. W Polskich warunkach budowlanych stosuje się najczęściej sprężone dźwigary betonowe jednospadowe bądź dwuspadowe.

Produkcja na wymiar

Nie rzadko zdarza się, że projekt wzniesienia budynków, ze względu na jego specyficzne uwarunkowania wymaga zastosowania dźwigarów o dokładnie określonych parametrach. Dlatego też wychodząc na przeciw takim zapotrzebowaniom, coraz więcej przedsiębiorstw oferujących materiały prefabrykowane oferuje betonowe dźwigary sprężone na wymiar, dzięki czemu są one idealnie dostosowane pod względem konstrukcyjnym do potrzeb realizowanej inwestycji.

Firmy starają się o zachowanie dobrej współpracy z kontrahentami już na etapie projektowania prefabrykatów, aby produkt który im oferują był najwyższej jakości i spełniał wszystkie niezbędne do bezpiecznego i efektywnego realizowania budowy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie dźwigary betonowe sprężone http://www.fabudwkb.com.pl/.

root_809
the authorroot_809
esystem.com.pl Industrialna dębowa konsola do przedpokoju w stylu loft lusion-fp7.org