Biznes

Rozwód – jak poradzić sobie w tym czasie?

1.97KViews

Decyzja o rozwodzie jest sytuacją, która zmienia wiele nie tylko w życiu małżonków, ale również ich dzieci. Rozstanie powoduje nie tylko rozwiązanie małżeństwa, ale też liczne konsekwencje i problemy, którym musimy stawić czoła. W przypadku skomplikowanych rozwodów warto mieć przy sobie doświadczonego adwokata, który nie tylko będzie dbał o nasze interesy, ale też wskaże najlepsze możliwe rozwiązania w granicach prawa, aby osiągnąć konkretne cele.

Rozwody w Polsce

Według danych GUS za rok 2018 w Polsce co trzecie małżeństwo ulega rozpadowi, a zdecydowana większość z tej liczby to małżeństwa, których staż nie przekracza 5 lat. Zazwyczaj są to małżeństwa, które nie doczekały się dzieci a zgromadzony majątek jest niewielki. W takich sytuacjach często wystarczy pomoc mediatora, który podczas rozmowy z małżonka porusza najważniejsze kwestie związane z rozwiązaniem małżeństwa i pomaga na podział majątku (o ile nie było podpisanej rozdzielności majątkowej) – mówią pracownicy kancelarii adwokat-katowice.info.pl. Pomoc mediatora znacząco skraca pracę samego sądu, który dodatkowo docenia chęć dogadania się przez małżonków.

Skomplikowana sytuacja prawna małżonków

Kiedy rozwód następuje z winy jednego z małżonków lub też małżeństwo doczekało się potomstwa sprawa rozwodowa się komplikuje – i to właśnie moment, kiedy warto zatrudnić doświadczonego adwokata. Podczas pierwszego spotkania adwokat będzie chciał dokładnie zapoznać się z naszą sytuacją i poznać przyczyny dla jakich zdecydowaliśmy się na rozwód. Zadaniem adwokata jest również bezstronna ocena sytuacji i określenie naszych możliwości w świetle prawa. Adwokat wskaże nam rozwiązania i możliwości, które możemy wykorzystać w sądzie dla osiągnięcia konkretnych korzyści (np. uzyskania opieki nad dzieckiem czy zasądzeniem alimentów).

 

 

root_809
the authorroot_809