Dom i Wnętrze

Jak wybrać idealne donice do kwiatów?

1.48KViews

Wiosna to idealny moment, by odświeżyć wnętrze mieszkania. Bardzo ważnym elementem wystroju są kwiaty, które ożywiają wnętrze, które staje się dużo przyjemniejsze i bardziej przytulne. Jak dobrać idealne donice do kwiatów?

Jak wybrać materiał?

Kwiaty, mimo iż są ozdoba same w sobie potrzebują donicy, która podkreśli ich urok. Wybór materiałów, z których są zrobione donice jest bardzo bogaty. Możemy zdecydować się na donice drewniane, plastikowe, ceramiczne czy metalowe.

Bardzo ciekawym wyborem są donice lechuza, które są z polipropylenu. Jest to materiał, który jest lekki, odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz na działanie promieni słonecznych. Nieduża waga donicy jest niezmiernie ważna, gdy przesadzamy duże rośliny. Ciężka donica, która dodatkowo zostanie wypełniona ziemią bardzo utrudnia ewentualne przenoszenie kwiatów.

Proste, surowe donice lechuza idealnie wpiszą się w nowoczesną przestrzeń. Świetnie będą również komponowały się z wnętrzem industrialnym, w którym prosta forma będzie wyglądała niezwykle elegancko.

Donice metalowe idealnie wpiszą się we wnętrze boho, vintage czy rustykalny. Warto pamiętać, że metalowe donice nie są odporne na kontakt z wodą dlatego należy zabezpieczyć je sadząc kwiaty w donicach plastikowych oraz używając plastikowego spodka. Jest to tani i prosty sposób na przedłużenie ich żywotności.

Donice drewniane to idealny wybór do wnętrza klasycznego, w stylu skandynawskim, czy vintage. Świetnie wyglądają w połączeniu z donicami wiklinowymi czy koszami na kwiaty. Należy jednak pamiętać, że tak jak donice metalowe nie są trwałe i należy je dodatkowo zabezpieczyć.

Najczęściej wybierane są doniczki ceramiczne. Wybór kształtów oraz kolorów jest praktycznie nieograniczony. Każdy, niezależnie od preferowanego stylu znajdzie model idealnie pasujący do swojego mieszkania.

Jak wybrać kolor?

Kolor donic jest kolejnym elementem, który wpływa na wybór donic. Białe donice idealnie wpiszą się w klasyczny wystrój.

Dla osób, które chcą z donicy stworzyć efektowny element dekoracyjny ciekawym wyborem jest czerwona donica. Prosta forma i energetyczny kolor sprawią, że donice lechuza będą rzucały się w oczy i stanowiły ważny element wystroju.

Czarne donice są niezwykle eleganckie i dystyngowane. Sprawią, że wnętrze stanie się reprezentacyjne i ekskluzywne. Kolor czarny świetnie wygląda w salonach oraz sypialniach w stylu glamour.

Najbardziej bezpiecznym i nie rzucającym się w oczy jest kolor beżowy. Odcienie złamanej bieli, poprzez beże, aż do brązu świetnie wpisują się w wystrój mieszkań, w których króluje natura oraz styl eco.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Donice lechuza https://barokko.pl/pol_n_Donice-179.html.

root_809
the authorroot_809