Dom i Wnętrze

Zadaszenie tarasu 6×3 – funkcjonalna pergola

463Views

Przydomowy taras daje wiele możliwości na relaks. Zaaranżowanie takiej przestrzeni nie sprawia już dzisiaj żadnych problemów. Poza wygodnymi meblami warto pomyśleć o odpowiedniej ochronie przed słońcem. Do niedawna na polskich tarasach królowały parasole, dzisiaj są one wypierane przez zadaszenie tarasu 6×3. Czym są nowoczesne pergole ogrodowe?

Jak wznoszone jest zadaszenie tarasu 6×3?

Pergole tarasowe to ciekawa alternatywa dla klasycznych parasoli. Pergole przyciągają wzrok, całkowicie zmieniają odbiór przestrzeni i pozwalają na nowoczesną aranżację. Pergole idealnie sprawdzają się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacjach. Zadaszenie tarasu 6×3 to konstrukcja wznoszona z aluminiowych elementów. Taka konstrukcja jest zabezpieczona przed zmiennymi warunkami pogodowymi, ale też korozją. Konstrukcja posiada zintegrowaną rynnę, która pozwala na odprowadzanie wody deszczowej poza obręb pergoli. Na uwagę zasługuje dach – zadaszenie tarasu 6×3 posiada dach wykonany z ruchomych lameli, które mogą obracać się wokół własnej osi. O pozycji aluminiowych lameli decyduje użytkownik, regulując ilość światła, która wpada pod zadaszenie. Dach z lamelami w pozycji zamkniętej chroni zarówno przed upałem, jak i przed niespodziewaną mżawką. Zadaszenie tarasu może być uzupełnione o eleganckie rolety boczne i frontowe. Ich zadaniem jest ochrona przed silnym promieniowaniem słonecznym oraz przed podmuchami wiatru.

Zadaszenie tarasu 6×3 i meble ogrodowe

Jakie meble ogrodowe ustawić w cieniu pergoli? Możliwości jest wiele, a same meble powinny być przede wszystkim dopasowane do konkretnych potrzeb. Dużym zainteresowaniem cieszą się meble wypoczynkowe, w których skład wchodzi sofa narożna, stolik kawowy. Alternatywą są komplety kawowe z wysokimi stołami i kilkoma wygodnymi fotelami.

root_809
the authorroot_809