Ciekawe

Kryptowaluty czy wiesz o co w tym chodzi?

694Views

O kryptowalutach słyszy się w ostatnim czasie stosunkowo często. Jednak nie każdy wie o co w tym wszystkim chodzi i jak to działa, a co najważniejsze – jak to możliwe, że dzięki kryptowalutom można pomnożyć swój majątek? Zatem przyglądnijmy się bliżej temu zagadnieniu.

Kryptowaluta – czyli waluta cyfrowa

Mówiąc o kryptowalutach można przyrównać do znanej wszystkim waluty, jednak w przeciwieństwie do tradycyjnych form pieniężnych – nie ma ona swojego odpowiednika w świecie rzeczywistym. To cyfrowa waluta, wykorzystywana wyłącznie w świecie wirtualnym. Obecnie wiele mówi się na temat zysków związanych z inwestycją w kryptowaluty, jednak trzeba mieć świadomość jak i w co inwestować, bo każda transakcja oczywiście obarczona jest pewnym ryzykiem. Tu trochę jak na giełdzie – można zarówno zyskać, jak i stracić.

Ci, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na temat tej wyjątkowej waluty powinni przede wszystkim zrozumieć istotę tego fenomenu. Sama nazwa to połączenie dwóch zagadnień – kryptografii oraz waluty, ale obecnej w świecie cyfrowym. Nie ma ona zatem formy fizycznej jak znane wszystkim złotówki, euro czy inne waluty. Istotą kryptowalut jest to, że mają określoną wartość, dzięki której można np. dokonywać płatności z atowary bądź usługi, jeśli dany sprzedawca taką formę akceptuje.

Bitcoin i technologia blockchain, od czego się zaczęło?

Blockchain development company jest podmiotem, który zajmuje się ciągłym rozwojem technologii blockchain. Obecnie uważa się, że początki całego systemu kryptowalut związane są z tzw. bitcoinem, o którym po raz pierwszy usłyszano w 2009 r. Dlaczego właśnie wtedy? Miało to związek z kryzysem gospodarczym oraz jego konsekwencjom, które dość mocno odczuło wiele osób. W efekcie kryzysu społeczeństwa dość mocno zdystansowały się do tradycyjnej waluty, rządów, a nawet banków centralnych poszczególnych krajów. W odpowiedzi na kryzys zaczęto m.in. dodrukowywać pieniądze, co nie było rozwiązaniem korzystnym dla gospodarki.

Kryptowaluty współcześnie

Od chwili powstania pierwszych kryptowalut, jakimi był bitcoin, czyli specyficzny rodzaj monety stworzonej wyłącznie na potrzeby wirtualnych potrzeb zmieniło się wiele. Rynek stale się rozwija, a obecnie coraz więcej firm decyduje się na wykorzystanie kryptowalut do rozliczania swoich transakcji.  Jeśli chcesz wykorzystać kryptowaluty w swojej działalności, to ciekawym rozwiązaniem może być oferta przygotowana m.in. przez 10Clouds. Jako firma programistyczna blockchain software development zajmuje się przygotowywaniem specjalistycznych aplikacji, jak np. blockchain application development, które umożliwią realizację i rozliczanie transakcji. Korzystanie z pomocy specjalistycznych firm jest bardzo dobrym rozwiązaniem, szczególnie, gdy poza stworzeniem aplikacji oferują również wsparcie, jak blockchain development service.

 

root_809
the authorroot_809