Ciekawe

Ubezpieczenie OC nie tylko dla kierowców pojazdów

2.79KViews

Ubezpieczenie OC kojarzy nam się przede wszystkim z pojazdami i kierowcami. Faktem jest, że jest ono obowiązkowe dla wszystkich posiadaczy samochodów i pozwala na pokrywanie strat wynikłych z ich powodu. Czy jednak wiesz, że ubezpieczenie OC możemy kupić również wtedy, kiedy nie mamy samochodu?

Ubezpieczenie dla każdego

Chcąc zadbać o swój komfort i wygodę warto zastanowić się nad wykupieniem ubezpieczenia OC. Firmy takie jak beesafe.pl proponują ubezpieczenia tego typu przede wszystkim osobom jeżdżącym na rowerze. Ubezpieczenia OC nie są obowiązkowe dla rowerzystów, jednak co roku temat ten wraca do mediów i jest przedmiotem dyskusji. Faktem jest, że wielu rowerzystów korzysta z dróg na tych samych prawach co samochody. Niestety, wiele wypadków z udziałem rowerzystów wynika właśnie z ich winy. Ubezpieczenie OC pozwala przede wszystkim na pokrycie szkód materialnych powstałych z naszej winy – może być to zarysowanie lakieru samochodu, jak również uszkodzenia odzieży przechodniów, na których wpadliśmy w wyniku zbyt szybkiej jazdy. OC pozwoli również na pokrycie strat wynikłych z błędów na drodze powstałych z naszej winy.

Czy ubezpieczenie OC to dobre rozwiązanie?

Zdecydowanie tak, nawet jeśli nie jest ono obowiązkowe. Poruszając się po mieście na rowerze pragniemy uniknąć korków, jak również przyczynić się do zmniejszenia emisji spalin w miejscu naszego zamieszkania. Rower to doskonały środek transportu, szczególnie w dużych miastach, musimy mieć jednak świadomość, że rozwijając duże prędkości na rowerze stwarzamy zagrożenie dla siebie i innych. O wypadek nietrudno, a sama rozsądna jazda czasami nie wystarczy. Dzięki ubezpieczeniu OC będziemy mogli nie tylko cieszyć się jazdą, ale też nie przejmować się kosztami naprawy samochodu, który otarliśmy.

 

 

root_809
the authorroot_809