Zdrowie i Uroda

Co naprawdę pomaga na cellulit? Sprawdź, na jakie zabiegi warto zwrócić uwagę

1.65KViews

Od dłuższego czasu bezowocnie starasz się pozbyć cellulitu? Mimo zdrowej diety i regularnej aktywności fizycznej, na Twoim ciele nadal utrzymuje się efekt pomarańczowej skórki? To dobry moment, żeby sięgnąć po profesjonalną pomoc w postaci zabiegów antycellulitowych. Odpowiednio dobrane metody są w stanie rozbić tkankę włóknistą i podskórne komórki tłuszczowe, aby przywrócić skórze gładkość i napięcie.

Co to jest cellulit i dlaczego się pojawia?

Cellulit to rodzaj lipodystrofii, czyli nieprawidłowego rozmieszczenia podskórnej tkanki tłuszczowej. Objawia się charakterystycznymi nierównościami na skórze, przypominającymi skórkę pomarańczy. Cellulit dotyczy głównie kobiet, a jego przyczyny nie są oczywiste. Zmagają się z nim nie tylko osoby otyłe i prowadzące siedzący tryb życia, ale również szczupłe i aktywne. Wśród przyczyn cellulitu wymienia się predyspozycje genetyczne oraz zaburzenia gospodarki hormonalnej.

Skuteczne zabiegi na cellulit

Endermologia

Masaż podciśnieniowy to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów na cellulit – zauważają specjaliści z Kliniki La Perla SPA w Hotelu Żubrówka w Białowieży. Endermologia pozwala również na redukcję obrzęków i usunięcie nadmiaru wody z organizmu. Intensywny masaż mechaniczny wykonywany głowicą, wyposażoną w zautomatyzowane rolki wpływa na poprawę kondycji skóry oraz pobudza drenaż limfatyczny. Efekty nie pojawiają się od razu, ale po serii kilku, a nawet kilkunastu sesji. Endermologia to mało inwazyjna procedura, którą często łączy się z innymi zabiegami ujędrniającymi.

Lipoliza laserowa

W walce z cellulitem i wiotkością skóry pomaga laseroterapia. Do zabiegów ujędrniających i wyszczuplających służą specjalne, zimne lasery, których wiązka dociera głęboko do podskórnych komórek tłuszczowych, bez uszkadzania powierzchni skóry. Efektem działania lasera na cellulit jest rozpad trójglicerydów na kwasy tłuszczowe i glicerol, które są usuwane z organizmu za pośrednictwem układu limfatycznego. Zabieg trwa zaledwie 20 minut i nie wymaga rekonwalescencji. W celu optymalizacji rezultatów zalecana jest seria 6-8 zabiegów.

Pole magnetyczne

Innowacyjnym rozwiązaniem w dziedzinie redukcji cellulitu są zabiegi wykorzystujące działanie pola magnetycznego. Technologia ta pomaga w redukcji obrzęków, drenuje ciało, zmniejsza widoczność cellulitu i przyczynia się do utraty tkanki tłuszczowej. Transfer energii wolnozmiennego pola magnetycznego niskiej częstotliwości prowadzi do niszczenia komórek tłuszczowych poprzez otwieranie kanałów jonowych. Procedura jest bardzo relaksująca i przyjemna. Dla uzyskania optymalnych efektów konieczna jest seria zabiegów, które powtarza się z częstotliwością 1-2 razy w tygodniu.

Mezoterapia igłowa

W terapii cellulitu często wykorzystuje się zabieg mezoterapii igłowej. W tym celu stosuje się specjalne substancje aktywne, które działają destrukcyjnie na tkankę tłuszczową. Lekarz wstrzykuje preparat w obszary, na których występuje pomarańczowa skórka. Wykonuje kilkadziesiąt wstrzyknięć, dzięki którym dobroczynne składniki dostają się dokładnie tam, gdzie to potrzebne. Dodatkowo sama iniekcja, czyli mikrouszkodzenia naskórka, pobudza produkcję kolagenu w skórze i przyczynia się do jej ujędrnienia.

Jak zapobiegać powstawaniu cellulitu?

Oprócz skutecznych zabiegów na cellulit należy zadbać o profilaktykę. Jednym z najważniejszych działań, które zapobiegają tworzeniu się pomarańczowej skórki, jest regularna aktywność fizyczna. Nie bez znaczenia jest również odpowiednia dieta i nawodnienie organizmu. W codziennym jadłospisie należy ograniczyć sól, cukier, tłuszcze nasycone oraz produkty wysoko przetworzone. Do nawadniania organizmu najlepiej służy woda.

Jeśli szukasz profesjonalnej kliniki oferującej zabiegi antycellulitowe, kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji.

root_809
the authorroot_809