Dom i Wnętrze

Klasyczny narożnik w nowoczesnym wydaniu

1.39KViews

Czy klasyczny narożnik może nas dzisiaj czymś zaskoczyć? Okazuje się, że tak – projektanci stale poszukują nowych form i materiałów, aby dostarczane do naszych domów meble były nie tylko funkcjonalne, ale przede wszystkim: piękne. Dzisiaj stawiamy na łączenie wygody i wysokich parametrów technicznych!

Narożnik w niewielkich pomieszczeniach

Jeszcze niedawno uważano, że narożnik nie sprawdzi się w niewielkich salonach, np. w mieszkaniach blokowych. Dzisiaj wiemy, że nie jest to prawdą: narożniki dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów, przez co bez trudu znajdziemy mebel, który idealnie wpisze się w mniejsze pomieszczenie. Decydując się na narożnik do takiego salonu czy pokoju dziennego możemy zestawić go z niewielkim stolikiem kawowym oraz fotelem w stylu klubowym, nawiązującym do stylu retro.

Idealnym rozwiązaniem w niewielkich salonach będzie narożnik w jasnych kolorach beżu lub szarości – dzięki nim uda się nieco optycznie powiększyć przestrzeń i sprawić, że całość będzie wyglądać jeszcze lepiej.

Funkcjonalny narożnik w naszym domu

Chcąc jak najdłużej cieszyć się wybranym narożnikiem warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Istotne są zarówno wymiary, jak i materiały: tapicerka powinna być wykonana z materiału o podwyższonej odporności na ścieranie, wnikanie brudu. Warto wybrać tkaninę, którą będziemy mogli w przyszłości czyścić przy pomocy detergentów.

Szukając mebli funkcjonalnych warto wybrać narożnik rozkładany – ten rodzaj mebla pozwoli nam uzyskać dodatkowe posłanie, które przyda się w czasie odwiedzin gości. Pamiętajmy, aby wybrany przez nas narożnik po rozłożeniu posiadał przynajmniej 120 cm szerokości – dzięki temu wygodnie wyśpi się na nim para. Wewnątrz narożników rozkładanych znajdziemy komory do przechowywania pościeli.

root_809
the authorroot_809