Dom i Wnętrze

Funkcjonalne zadaszenia tarasów

1.48KViews

Wśród wielu pomysłów na to, jak wykorzystać słoneczne popołudnie, odpoczynek na tarasie jest jednym z najprzyjemniejszych. Nawet niewielki taras sprawi, że będziemy mogli relaksować się blisko natury i korzystać z dobrodziejstwa dobrej pogody. Własny taras zaaranżujemy w kilka chwil – wystarczą odpowiednie meble ogrodowe, jak i zadaszenia tarasów.

Zadaszenia tarasów nad naszymi głowami

Ochrona przed palącym słońcem oraz możliwość odpoczywania w komfortowym cieniu to jedne z wielu atutów, które niosą ze sobą zadaszenia tarasów. Nowoczesne tarasole oferowane przez topowego producenta zaskoczą nas funkcjonalnością, doskonałymi parametrami technicznymi oraz możliwością doboru koloru do naszych potrzeb.

Zadaszenia tarasów sprawdzą się zarówno na małych, jak i dużych tarasach. Dzięki konstrukcji modułowej możliwe stanie się zadaszenie wybranej przez nas powierzchni. Nowoczesne tarasole posiadają konstrukcję wykonaną z elementów aluminiowych malowanych proszkowo. Ich kolor wybiera klient z palety klasycznych barw oraz kolorów drewnopodobnych, które doskonale imitują naturalne drewno z pełnym usłojeniem. Konstrukcja uzupełniona jest o ukryty system odprowadzania wody – dzięki niemu deszczówka będzie odprowadzana poza tarasolę.

Zadaszenia tarasów – jaki model wybrać?

Zasadniczo zadaszenia tarasów różnią się przede wszystkim dachami. W zależności od modelu dach może być wykonany z aluminiowych listew obracających się wokół własnej osi lub też z materiału technicznego. Dachy są zabezpieczone przed promieniowaniem słonecznym i wodą – w pozycji zamkniętej skutecznie chronią przed deszczem, jak i przed szkodliwym promieniowaniem UV. Dachy nie nagrzewają się, przez co w ich cieniu panuje przyjemna, niższa temperatura.

root_809
the authorroot_809