Ciekawe

Liposukcja laserowa – odsysanie tłuszczu z brzucha i boczków

501Views

Technologia laserowa wykorzystywana jest w medycynie estetycznej od wielu lat. Znalazła również zastosowanie w zabiegu liposukcji. Laser umożliwia precyzyjne odseparowanie tłuszczu od pozostałych tkanek i jego bezpieczne usunięcie z organizmu. Poza tym działa korzystnie na stan skóry, poprawiając jej napięcie. Liposukcja laserowa pozwala na wymodelowanie brzucha i usunięcie nieestetycznych boczków. Sprawdź, jak zakwalifikować się do zabiegu.

Dla kogo liposukcja laserowa?

Liposukcja laserowa dedykowana jest osobom, które zmagają się z tzw. miejscową otyłością, czyli miejscowo zlokalizowanymi depozytami tkanki tłuszczowej. W większości przypadków problem dotyczy okolic brzucha i boczków, gdzie zgromadzony tłuszcz jest szczególnie oporny na ćwiczenia i dietę. Jak tłumaczą specjaliści z Kliniki Miracki w Łodzi, nie należy traktować liposukcji laserowej jako metody odchudzania. Redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej nie sprawi, że w magiczny sposób znikną też nadmierne kilogramy. Jeśli zależy Ci na zmniejszeniu masy ciała, musisz najpierw przeprowadzić redukcję, która powinna składać się ze zdrowej, niskokalorycznej diety oraz odpowiednio dobranego planu treningowego. Liposukcja laserowa jest zabiegiem, który znakomicie wspomaga proces odchudzania, umożliwiając korektę niedoskonałości opornych na tradycyjne metody.  

Przeciwwskazania do liposukcji laserowej

Liposukcja laserowa uznawana jest za zabieg o niskim ryzyku powikłań, pod warunkiem że wykonywana jest u osób, u których nie występują przeciwwskazania. Odsysanie tłuszczu nie jest bezpieczne w przypadku:

  • otyłości i znacznej nadwagi,
  • zaburzeń krzepliwości,
  • nieuregulowanego nadciśnienia tętniczego,
  • nieuregulowanej cukrzycy,
  • aktywnego stanu zapalnego skóry,
  • ciąży,
  • znacznych wiotkości skóry na brzuchu.

Odsysanie tłuszczu przy pomocy lasera

Liposukcja laserowa brzucha jest zabiegiem operacyjnym wykonywanym przez chirurga. Ze względu na stosunkowo niską inwazyjność można wykonywać ją w znieczuleniu miejscowym, a na specjalne życzenie pacjenta i gdy nie ma przeciwwskazań – w znieczuleniu ogólnym (narkozie). Procedura trwa od 2 do nawet 5 godzin w zależności od ilości usuwanej tkanki tłuszczowej.

Chirurg w pierwszej kolejności wykonuje niewielkie nacięcia na brzuchu, przez które wprowadza światłowody zakończone plamką laserową. Energia świetlna trafia wprost do tkanki tłuszczowej – podgrzewa ją i powoduje rozerwanie błon komórkowych. Dzięki temu tłuszcz uwalniany jest z komórek i przybiera płynną konsystencję – można go z łatwością oddzielić od pozostałych tkanek, nerwów i naczyń krwionośnych, a następnie odessać za pomocą kaniuli i specjalnej pompy.

Na koniec ranki zostają opatrzone, a na brzuch zakładany jest specjalny pas uciskowy, który należy nosić przez kilka tygodni. Czas rekonwalescencji wynosi około 14 dni. W tym czasie tkanka goi się, znika niewielki obrzęk oraz ustępują ewentualne odczucia bólowe.

Jak długo utrzymują się efekty po liposukcji brzucha?

Największa ilość tkanki tłuszczowej podczas liposukcji laserowej usuwana jest za pomocą pompy ssącej. Część komórek pozostałych w organizmie zostaje poddana procesom metabolicznym, a następnie usunięta samodzielnie przez organizm, dlatego optymalne efekty zabiegu można ocenić dopiero po kilku tygodniach, a nawet miesiącach od jego zakończenia.

Co istotne, rezultaty liposukcji laserowej są trwałe. Raz usunięte komórki tłuszczowe nie są w stanie się odbudować. Nie oznacza to jednak, że możemy zrezygnować ze zdrowej diety i ruchu, bo otyłość nam nie grozi. Wręcz przeciwnie – warto zadbać o osiągnięte efekty i wprowadzić zasady zdrowego stylu życia na co dzień. Ewentualne przybieranie na wadze może skutkować gromadzeniem się tkanki tłuszczowej w innych miejscach, co może zaburzyć naturalne proporcje sylwetki.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegów medycyny estetycznej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Łodzi.

 

root_809
the authorroot_809