Dom i Wnętrze

Szablony liter i cyfr – jak ich używać?

1.52KViews

Precyzyjnie namalowane litery i cyfry ułatwią znalezienie danego punktu i sprawią, że praca będzie łatwiejsza. Aby je estetycznie odrysować przydatne są specjalne szablony. Na rynku dostępnych jest wiele rozmiarów i czcionek, by pasowały do wszystkich budynków, parkingów i innych miejsc, w których potrzebne jest oznakowanie. Szablony liter i cyfr – jak ich używać?

Szablony liter i cyfr – przygotowanie

Aby odrysowywane litery i cyfry były wyraźne, przed malowaniem należy odrysować kontury, a później je wypełnić. Jeśli odrysujemy kontury ołówkiem, będziemy mogli je w łatwy sposób zmazać bądź zmienić w razie ewentualnej pomyłki. Jeśli od razu będziemy malować farbą, możemy się pomylić bądź szablon może się przesunąć. Zrobimy wtedy nieestetyczne plamy, które trzeba będzie zamalować.

Ściana, po której malujemy, powinna być sucha. Jeśli była wcześniej malowana należy odczekać kilka dni. Powierzchnia powinna być gładka. Najpierw naszkicowane powinny zostać kontury liter i cyfr, a następnie możemy brać się za ich wypełnianie.

Dozwolone substancje – szablony do odrysowywania liter i cyfr

Najczęściej wybieraną substancją do malowania liter i cyfr z szablonów (a najlepiej do wypełniana naszkicowanych ołówkiem konturów) jest farba. Wybór koloru zależy tylko i wyłącznie od naszych upodobań. Czerwony będzie rzucał się w oczy i będzie łatwo go zobaczyć z daleka, kolory neutralne nie będą tak krzykliwe. Jeśli chcemy oznakować halę produkcyjną czy parking, kolor może być dodatkową pomocą (np. podział przestrzeni na strefy).

Inną opcją do wypełnienia liter bądź cyfr jest wybranie sprayu. Spray nie sprawdzi się jednak w przypadku odrysowywania konturów – trzeba go aplikować bezpośrednio na szablon. To opcja ryzykowna gdy szablon się przesunie, ale też zdecydowanie szybsza i wygodniejsza. Spray łatwiej kupić niż farbę, jest też łatwiejszy w transporcie i nie wymaga użycia pędzli.

Zastosowania szablonów liter i cyfr

Cyfry i litery widoczne są na prawie wszystkich budynkach – szczególnie, jeśli są to punkty usługowe, które klienci mają zobaczyć z ulicy. Domy również się znakuje – chociażby po to, by docierali do nich kurierzy, listonosze czy taksówkarze. To jedno z najpopularniejszych zastosowań szablonów liter i cyfr.

Szablony do odrysowywania liter i cyfr przydadzą się również na budowie i przedsiębiorcom. Swoje zastosowanie znajdują w parkingach (np. w centrach handlowych, by klienci mogli namierzyć swój samochód), w halach produkcyjnych i innych miejscach, gdzie przestrzeń powinna być podzielona.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.szabloneria.pl/k127,szablony-liter-i-cyfr.html.

root_809
the authorroot_809