Ciekawe

Zimowisko, czyli co można porabiać w ferie zimowe?

493Views

Czy warto dziecko wysłać na obóz narciarski? Wielu rodziców ma obawy, ponieważ na takich wyjazdach jest zimno, wilgotno – a co za tym dalej idzie, łatwo o choroby. Może warto na to wszystko spojrzeć z innej perspektywy, ciesząc się z tego, że dziecko będzie miało co robić podczas takiego wyjazdu.

Wolny czas

Tak, dzieci z niecierpliwością, kiedy chociaż na dwa tygodnie będą mogli w końcu zapomnieć o szkole. Żadnych obowiązków i…właściwie to nic. Nadeszły dni wolne, a pociecha chcąc sobie starannie zagospodarować czas, wciąż siedzi przed telewizorem lub na komputerze. Zimowisko 2023 to zupełnie inny temat. To pewność, że każdego dnia, podczas wyjazdu, dzieci będą miały zapewnione różne rozrywki – i to na pewno nie takie, które powiązane będą z oglądaniem różnych multimediów. Obozy narciarskie dla dzieci, jakie organizuje Róża Wiatrów to starannie zaplanowany czas, gdzie dzieci mają szansę na to, aby wziąć udział w różnych aktywnościach. Nie tylko tych, jakie organizowane są na stoku, ale także w wielu innych. Tak więc w słowniku dziecka, przez przynajmniej kilka dni, nie pojawi się słowo nuda.

Zimowiska narciarskie w górach

Zdecydowana większość takich wyjazdów odbywa się w miejscowościach górskich. Wszyscy skupiają się na tym, aby wyjechać latem nad morzem, zapominając o tym, jakie możliwości są w stanie zapewnić góry. Zimowiska dla młodzieży staną się w końcu okazją do tego, aby pokazać młodszemu pokoleniu, że góry są równie pięknie. A co najważniejsze – można tam aktywnie spędzać czas, zdobywając nowe umiejętności na stokach narciarskich i nie tylko. Dla większości uczestników będzie to także idealna okazja do tego, aby zobaczyć większą ilość śniegu. Jak bowiem wiadomo na górze kraju oraz w części środkowej śnieg jest zjawiskiem nader rzadko spotykanym. 

Przygotowanie do zimowiska

Świadomy rodzic powinien dobrze przygotować swoje dziecko do wyjazdu. Nie tylko, jeśli chodzi o spakowanie walizki. Trzeba również uświadomić pociechy, że w górach panuje zupełnie inny klimat. Może i w domu jest plus kilka stopni na dworze, ale w górach tak na pewno nie będzie. Dlatego koniecznością jest odpowiedni ubiór. Warto porozmawiać z dziećmi o właściwościach bielizny termicznej, jaką należy umieścić w walizce. Tak, aby być pewnym tego, że dziecko nie zmarznie. Niezależnie od tego, ile dokładnie pociecha ma lat – należy ją bardzo solidnie przygotować, aby ta wróciła z wyjazdu uśmiechnięta.

 

root_809
the authorroot_809